Fundament

Podstawą budowy każdego domu jest solidny fundament, dlatego korzystamy ze znanego i sprawdzonego od lat rozwiązania – fundamentu tradycyjnego. Zapewnia on stabilność budynku oraz zabezpiecza go przed nierównomiernym osiadaniem. Został on zaprojektowany w wersji energooszczędnej i dopasowany specjalnie do naszych budynków. Fundament posiada bardzo dobrą izolację pionową i poziomą, która chroni go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Konstrukcja

Dom jednopoziomowy jest zbudowany na bazie konstrukcji szkieletu drewnianego na bazie technologii skandynawskiej. Charakteryzuje się on bardzo wysoką trwałością i jakością wykonania. Do jego budowy wykorzystujemy starannie selekcjonowane drewno o wilgotności nie większej niż 18%, o gładkich powierzchniach i zaokrąglonych krawędziach. Klasa niepalności takiego budynku to A1, czyli taka sama jak w przypadku budynku murowanego.

Ściany

Ściany budynku są bardzo dobrze izolowane, co nie tylko zapobiega szybkiej utracie ciepła zimą, ale również szybkiemu nagrzewaniu się latem. Konstrukcja jest również zabezpieczona wodoodpornymi płytami MFP i folią paroizolacyjną, dzięki tym materiałom wilgoć nie dostaje się do szkieletu drewnianego. Ściany zewnętrzne budynku przy dużo lepszych parametrach utrzymania ciepła są dużo cieńsze od budynków murowanych, dzięki czemu zyskujemy więcej powierzchni użytkowej budynku. Dodatkowa powierzchnia użytkowa jest warta kilkanaście tys. zł.

Dach

Konstrukcja dachowa jest wykonana w technologii kratownicowej z wykorzystaniem przestrzeni strychowej. Dach jest dwuspadowy i pokryty blachą na rąbek stojący. Kąt nachylenia dachu to 30 stopni – jest to najbardziej optymalne rozwiązanie do zamontowania paneli fotowoltaicznych. Razem z dachem montujemy opierzenia i system rynnowy.

Ogrzewanie

Domy są ogrzewane za pomocą najbardziej energooszczędnego rozwiązania dostępnego na rynku – mat infrared zasilanych przez energię elektryczną. Umieszczone pod podłogą maty, emitują promienie podczerwieni, które ogrzewają powietrze. Taki system ogrzewania jest również bardzo korzystny dla alergików, ponieważ powietrze jest nagrzewane równomiernie w całym pomieszczeniu, a nie tylko od dołu, dzięki czemu nie roznosi kurzu. W każdym pomieszczeniu jest panel służący do sterowania temperaturą. W domu nie ma tradycyjnej kotłowni, co pozwala zaoszczędzić dodatkową powierzchnię.

Fotowoltaika

Źródłem wytwarzania energii elektrycznej są panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu, które pozwalają zredukować koszty utrzymania domu do minimum. Instalacja funkcjonuje na zasadzie bilansu energetycznego. Działa to w taki sposób, że kiedy w dni nasłonecznione produkowana jest większa ilość energii niż wynosi nasze zapotrzebowanie to ten nadmiar w ramach umowy prosumenckiej jest przekazywany do zewnętrznej sieci energetycznej i traktowany jest jako „zapas”. Natomiast w czasie nocy, zimą lub w dni o dużym zachmurzeniu powstaje deficyt prądu produkowanego z ogniw fotowoltaicznych i wtedy w pierwszej kolejności wykorzystuje się uprzednio przekazane do sieci energetycznej nadwyżki prądu elektrycznego. Procesy wymiany prądu odbywają się bezobsługowo za pomocą inwertera, który w sposób zautomatyzowany zarządza przepływami energii elektrycznej.